Фастівський центр позашкільної роботи

Комунальний заклад Фастівської ради "Фастівський центр позашкільної роботи" був створений шляхом злиття двох позашкільних закладів ФБТДЮ та ФСЮТ 31.12.2013 р.

Історія Станції Юних Техніків м. Фастів

Серед позашкільних закладів Фастова значне місце посідає станція юних техніків, яка привітно відчиняє двері кожного навчального року. Широкий вибір гуртків СЮТ дозволяє всім бажаючим реалізувати свій творчий потенціал, відшукати себе у світі технічного прогресу. Обираючи те або інше об’єднання, діти дуже часто проектують свою майбутню професію, втілюють в життя свої мрії, бажання, задуми.
Розпочала роботу СЮТ 1 грудня 1978 року у підвальному приміщенні по вул. Шевченка, 2, на чолі з директором Корнійчуком Анатолієм Феодосійовичем і мала на своїй базі усього п’ять гуртків - авіамодельний, судномодельний, фотогурток, радіотехнічний та кіностудію. Але це було початком великої справи./Files/images/storya/Відкриття нового приміщення СЮТ 1987р..jpg
З липня 1979 року директором була призначена Блейчик Надія Денисівна, а вже у жовтні 1979 року вихованці фотогуртка прийняли участь у ХІІ обласному конкурсі фоторобіт з колективною виставкою, присвяченою Міжнародному року дитини під керівництвом керівника фотогуртка Стахурського Р.Є., а у червні 1980р. - у обласних змаганнях з судномоделізму.
З появою нового директора, Трунцевої Людмили Георгіївни, у 1981 році на СЮТ з’явився гурток технічної творчості та палітурної справи. У 1981-1982 навчальному році на станції займалося вже 280 дітей, працювали 8 гуртків. Найкраще працював палітурний гурток, також була обладнана радіолабораторія, фотолабораторія, кіностудією були відзняті фільми: «Унава», «Гірка», «Пролісок», «Ми на СЮТ». Трохи пізніше з’явилися гуртки конструювання одягу, приладобудівельний, вийшла в ефір перша колективна радіостанція./Files/images/storya/Заняття гуртка початкового технічного моделювання 1981р.jpg
Технічна творчість школярів та учнівської молоді продовжувала розвиватись та удосконалюватись, з’явились перші здобутки. Так, у 1984р. гуртківці СЮТ вибороли І та ІІ місця на обласному фотоконкурсі, кіногурток відзняв фільм «Пам’ять», було відкрито новий гурток промислового дизайну, активно відзначався Всесоюзний тиждень науки, техніки та виробництва, два керівники гуртків – Ковальов А.Г. і Макаревич В.Ф. стали учасниками ВДНГ. Слід зауважити, що серед семи керівників гуртків - шість були сумісниками без педагогічної освіти./Files/images/storya/Відкриття СЮТ 1978р.jpg
У 1986р. відбувається швидкий зріст кількості технічних гуртків. На СЮТ гуртки працювали вже за 17 профілями, якими було охоплено 519 школярів. З’явилися такі цікаві напрями, як винахідники-раціоналізатори, автоматика та телемеханіка, гурток історії техніки.
У 1987 р. заклад переведено в інше орендоване напівпідвальне при­міщення нового будинку. З розширенням площі з’являється можливість урізноманітнити проведення організаційно-масової роботи. На СЮТ стають традиційними конкурс дизайнерів, турнір ерудитів, фотоконкурс, конкурс конструкторів одягу, палітурників. Найбільше зацікавлюють хлопців змагання повітряних зміїв, змагання планерів, запуск судномоделей. Захоплюють дітей і нові гуртки: промислової естетики, електрифікованої іграшки, початкового технічного моделювання, залізничного моделювання./Files/images/storya/Юний судномоделіст за роботою1982р.jpg
З 1991 року роботу СЮТ очолює новий директор. – Майданюк Галина Леонідівна. У складні роки становлення незалежної держави заклад стає осередком творчої самореалізації та професійного самовизначення багатьох вихованців. Провідні тенденції розвитку позашкільних закладів, як в Україні так і в області, спрямовувалися на технічну творчість. СЮТ активно приймає участь у змаганнях з технічних видів спорту, у конференціях юних техніків, організовує літні профільні табори, свята технічної творчості. Педагогічний колектив поповнився талановитими та досвідченими педагогами. Усе це сприяє ефективному розвитку здібностей і нахилів дітей, виявленню їх талантів.
Відродження національних традицій незалежної України спонукало до відкриття в закладі «Школи народних ремесел», де учні опановували ремесла народних умільців з вишивки, батіка, петриківського розпису, народної іграшки, гончарства, художньої обробки деревини, витинанки та ткацтва. Створено було також етнографічний фольклорний колектив «Калинонька». У 1993 році із відкриттям Фастівської школи народної майстерності цей напрям роботи реалізовує новий заклад.
У 1994р. з розвитком інформаційних технологій починає роботу гурток програмування (керівник гуртка Бойко). На обласних змагання з судномодельного спорту 7-річний Петренко Тарас виборов ІІІ місце в особистому заліку. Талановиті гуртківці стали учасниками збору обдарованих дітей Київщини.
Активізується науково-методична робота - на базі СЮТ у 1994-1996 роках спільно з ЦТДЮК були проведені обласні семінари для керівників гуртків початкового технічного моделювання. На кінець 1996р. на СЮТ займаються вже близько 750 вихованців. На обласному святі технічної творчості призерами стають 14 гуртківців (5 дипломів І ст. та 9 дипломів ІІ-ІV ст.). Плідно працює колишній вихованець, а зараз керівник судномодельного гуртка Петренко Леонід Андрійович. Його вихованці у 1996р. на республіканській виставці з судномодельного спорту отримують бронзову нагороду, а у 1997р. - стають учасниками чемпіонату України з судномодельного спорту.
Заклад приділяє увагу довузівській підготовці своїх вихованців - у 1998р. почав працювати гурток для старшокласників «Основи правознавства» і, відповідно до новітніх вимог науково-технічних технологій, було створено гурток «Основи комп’ютерної грамоти», гуртківці СЮТ стали переможцями у змаганнях з технічної творчості.
З 2000 року гуртківці судномодельного гуртка щорічно стають переможцями обласних змагань з судномодельного спорту, не відстають від них і вихованці гуртка радіоконструювання - і в особистих, і командних заліках, щоразу отримуючи призові місця. У 2001 році вихованці СЮТ не тільки моделюють кораблі, підводні човни, а й літаки, з’являються хоч невеликі, проте справжні автомобілі, сконструйовані руками юних умільців.
На жаль, відбувається різке зменшення кількості технічних гуртків при позашкільних закладах і зовсім зникають вони в загальноосвітніх навчально-виховних закладах різних типів. Тому з метою популяризації науково-технічної творчості в закладі традиційно проводяться різні форми організації просвітницької діяльності - тематичні виставки, екскурсії, акції, тижні науки і техніки, дні відкритих дверей, творчі звіти гуртків.
Педагогічний колектив СЮТ надає особливого значення створенню умов для розвитку творчої особистості. З цією метою у 2004 році було створено банк даних про обдарованих дітей закладу. Завдяки цьому склалася система роботи з обдарованими дітьми. Результатом цієї системи став кількісний та якісний ріст показників вихованців СЮТ у міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах, змаганнях, виставках, у міському та обласному етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Вихованці закладу були неодноразово у складі делегації Київської області на Всеукраїнських заходах, що проводяться Міністерством освіти і науки України, а саме: Всеукраїнський зліт юних техніків України та Всеукраїнський зліт молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я».
За більш, ніж 30 років функціонування закладу, змінювалися зміст, форми і методи його роботи. Та незмінним залишається основний напрям діяльності - науково-технічний. СЮТ за багаторічний період діяльності нагромадила певний педагогічний досвід, випустила кілька поколінь вихованців, надала практичну допомогу багатьом випускникам у професійному самовизначенні. Сьогодні Україні, як ніколи, потрібні молоді фахівці, які розвиватимуть вітчизняну науку і техніку. Але таких спеціалістів треба плекати змалечку, зацікавлювати їх технічними ідеями, підтримувати в них бажання винаходити і творити. Тому так важливо допомагати юним та допитливим, які згодом сприятимуть відродженню й розвитку науки і техніки нашої незалежної держави.

Сторінки історії Фастівського будинку творчості дітей та юнацтва

/Files/images/storya/str1.jpg /Files/images/storya/str2.jpg /Files/images/storya/str3.jpg /Files/images/storya/str4.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1147

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.